W całym serwisie
W produktach

Diar Test

Test wykrywający przyczynę biegunek u bydła

Diar Test zapewnia dokładną i szybką analizę występowania patogenów i jest kluczowym elementem skutecznej terapii, umożliwiając szybką diagnostykę chorych zwierząt.

 

Od wielu lat biegunki są główną przyczyną padnięć cieląt w pierwszych tygodniach życia. Rozprzestrzenianie się patogenów wywołujących biegunkę może obejmować nawet 100% gospodarstwa, a ponadto poziom strat może sięgać nawet 30%. Schorzenia te często przechodzą w formę przewlekłą, widoczną później w postaci gorszej wydajności lub zwiększonej podatności na choroby. Wraz z poniesionymi kosztami leczenia, biegunka u cieląt zmniejsza zysk gospodarstwa.

Istnieje zasadnicze rozróżnienie między przyczynami zakaźnymi i niezakaźnymi. Biegunka u cieląt jest spowodowana głównie przez infekcję, m.in. specyficznymi patogenami lub wielokrotnymi infekcjami różnych kombinacji patogenów. Rotawirusy i koronawirusy powodują znaczne uszkodzenia błony śluzowej jelit, a patogeny bakteryjne, takie jak E. coli, prowadzą do zwiększonego wydalania wody przez jelita. Oprócz wirusów i bakterii, również kryptosporydia mogą być przyczyną ciężkiej biegunki, działając samodzielnie lub w połączeniu z rotawirusami i koronawirusami.


Skład

Zawartość opakowania, instrukcję użytkowania i najważniejsze informacje o teście można pobrać klikając tutaj.


Dawkowanie

Produkt jednorazowego użytku.


Dostępne w opakowaniach

Produkt pakowany pojedynczo i w opakowaniu zbiorczym po 6 szt. (5 + 1 gratis)

Diar Test