W całym serwisie
W produktach

Hydro Calf ForteULEPSZONA RECEPTURA

Mieszanka paszowa dietetyczna

Zawarte w preparacie sód i potas są niezbędne do stabilizacji równowagi gospodarki wodno-elektrolitowej. Pozostałe składniki przywracają równowagę kwasowo-zasadową krwi, dostarczają wysoko przyswajalnej energii oraz przywracają prawidłowy przepływ płynów z tkanek do światła jelita oraz z powrotem. Preparat został dodatkowo wzbogacony o inozytol, odpowiedzialny za regulację ciśnienia osmotycznego, co wpływa na stan równowagi wodnej organizmu. Stosować w przypadku zagrożenia zaburzeniami trawiennymi (biegunką), w trakcie takich zaburzeń lub w okresie rekonwalescencji po ich przebyciu.


Skład

materiały paszowe: dekstroza, gliceryna, chlorek sodu, pektyny, chlorek magnezu, olej kokosowy lub palmowy estryfikowany glicerolem, chlorek potasu, monobutyrin, inozytol, maltodekstryna
dodatki paszowe (w 100 ml): mieszanka substancji aromatyzujących, cytry­nian sodu, cytrynian potasu, kwas cytrynowy, propionian wapnia; (zagęszczacze) E433 polisorbat (Polyoxyethylene (20)-sorbitan monooleate) 1 660 mg, guma guar, guma ksantanowa, guma arabska


Dawkowanie

Cielęta: 25 ml/szt. doustnie lub rozpuszczone w 2 l mleka bądź wody. W razie potrzeby powtórzyć po 12h. Można podawać przez okres do 5 dni.
Jagnięta i koźlęta: 5-10 ml/szt. doustnie lub rozpuszczone w 200-300 ml mleka bądź wody. W razie potrzeby powtórzyć po 12h. Można podawać przez okres do 5 dni.


Dostępne w opakowaniach

100 ml (strzykawka)

Hydro Calf Forte